Zdravotnícke prostriedky na bolesť

Bolesť je pocit, ktorý zahŕňa širokú škálu problémov, od miernych až po ťažké. Iba vy môžete posúdiť intenzitu vašej bolesti a vysvetliť a popísať ju človeku, ktorý vám môže pomôcť.
 

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Zdravotnícke prostriedky na bolesť - detailný popis

Typy bolesti

  • Akútna bolesť - vzniká prí poškodenie telesné tkanivá úrazom, chorobou alebo operačným zákrokom. Trvá niekoľko hodín, dní alebo týždňov. Ide o prirodzenú reakciu organizmu na poškodenie majúce dôležitý význam ako závažný varovný signál (dotyk horúceho predmetu, bolesť na hrudníku u akútneho infarktu myokardu a pod.)
  • Chronická (dlhodobá) bolesť - obvykle nemožno preukázať jednoduchú súvislosť medzi poškodením telesné tkanivá a zážitkom chorého. Bolesť trvá dlhšie, než je pre daný typ poškodenia tkaniva alebo orgánu bežné. Jej trvanie presahuje dobu troch í viac mesiacov.

Príbalový ponúka prípravky na bolesť mnohých druhov

Príbalový ponúka prípravky na bolesť

  • gély a oleje - masážne gély, či oleja s obsahom gáfru, prehrieva a stimuluje.
  • spreje - spreje na bolesť v krku slúži na zvlhčenie sliznice v ústach a hltane, zmierňuje ich podráždenie. Spreje na svaly, na ochladenie pomliaždenín, pri vyvrtnutia, svalových kŕčoch a hematómu, ako prvá pomoc pri drobných športových úrazoch. Pomáha od bolesti a opuchu.
  • náplasti - regeneračné náplasti k lokálnej aplikácii na kožu a prehriatie u osôb s výskytom svalových ťažkostí.
  • pastilky a tablety - zdravotnícky prostriedok určený na ochranu slizníc ústnej dutiny a hltanu pri bolestiach v krku.nápoje a šumivé tablety - Poporuje vykašliavanie. Používa sa
  • pri liečbe akútnych a chronických ochorení dýchacích ciest s produkciou hustého hlienu.
  • zábaly a obklady - pripravte si teplý alebo studený zábal - vždy podľa typu vašich ťažkostí v oblasti členku, lakťa či zápästia.

Doplnkový tovar

Pretože naša ponuka je naozaj široká, nezabudli sme ani na ďalšie pomôcky napríklad ortopedické potreby, ktoré sa hodí mať po ruke aj nohe. Športujete radi? Potom sa vám určite bude hodiť niektorá z našich športových potrieb.

TIP! Ak sa rozhodnete užívať lieky je vhodné sa o správnom použití poradiť s lekárom, alebo s lekárnikom, napríklad aj na našom chate.

OK
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika