Zdravotnícke prostriedky na bolesť

Bolesť je pocit, ktorý zahŕňa širokú škálu problémov, od miernych až po ťažké. Iba vy môžete posúdiť intenzitu vašej bolesti a vysvetliť a popísať ju človeku, ktorý vám môže pomôcť.
 

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Zdravotnícke prostriedky na bolesť - detailný popis

Typy bolesti

  • Akútna bolesť - vzniká pri poškodení telesného tkaniva úrazom, chorobou alebo operačným zákrokom. Trvá niekoľko hodín, dní alebo týždňov. Ide o prirodzenú reakciu organizmu na poškodenie majúce dôležitý význam ako závažný varovný signál (dotyk horúceho predmetu, bolesť na hrudníku pri akútnom infarkte myokardu a pod.)
  • Chronická (dlhodobá) bolesť - obvykle nemožno preukázať jednoduchú súvislosť medzi poškodením telesného tkaniva a zážitkom chorého. Bolesť trvá dlhšie, než je pre daný typ poškodenia tkaniva alebo orgánu bežné. Jej trvanie presahuje dobu troch i viac mesiacov.

MojaLekáreň.sk ponúka prípravky na bolesť mnohých druhov

MojaLekáreň.sk ponúka prípravky na bolesť:

  • gély a oleje - masážne gély, či oleje s obsahom gáfru, prehrievajú a stimulujú.
  • spreje - spreje na bolesť v krku slúžia na zvlhčenie sliznice v ústach a hltane, zmierňujú podráždenie. Spreje na svaly, na ochladenie pomliaždenín, pri vyvrtnutí, svalových kŕčoch a hematóme, ako prvá pomoc pri drobných športových úrazoch. Pomáhajú od bolesti a opuchu.
  • Naplasti - regeneračné náplasti na lokálnu aplikáciu na kožu a prehriatie u osôb s výskytom svalových ťažkostí.
  • pastilky a tablety - zdravotnícke prostriedky určené na ochranu sliznice ústnej dutiny a hltanu pri bolestiach v krku.
  • nápoje a šumivé tablety - podporujú vykašliavanie. Používajú sa pri liečbe akútnych a chronických ochorení dýchacích ciest s produkciou hustého hlienu.
  • zábaly a obklady - pripravte si teplý alebo studený zábal - vždy podľa typu vašich ťažkostí v oblasti členku, lakťa či zápästia.

Doplnkový tovar

Pretože naša ponuka je naozaj široká, nezabudli sme ani na ďalšie pomôcky napríklad ortopedické potreby, ktoré sa hodia mať ich po ruke aj nohe. Športujete radi? Potom sa vám určite bude hodiť niektorá z našich športových potrieb.

TIP! Ak sa rozhodnete užívať lieky je vhodné sa o správnom použití poradiť s lekárom alebo s lekárnikom, napríklad aj na našom chate.

OK
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika