Alergia na potraviny

Potravinové alergie a precitlivenosť na najrôznejšie zložky potravín nám môžu skomplikovať život. Medzi najčastejšie potravinové alergie patria intolerancia lepku, kravského mlieka, vajec, medu, mliečnej bielkoviny alebo alkoholu.

Jedinou cestou ako poraziť svoju alergiu, je vylúčiť dráždivé zložky zo svojho jedálnička. V našej ponuke nájdete špeciálne produkty, ktoré slúžia ako alternatívy pri potravinových alergiách a úplne vám nahradia a spestria obmedzenie vašeho jedálnička.

Nejčastejšie potravinové alergie

  • Lepok – je súčasťou obilovín, instantných jedál, údenín, ochucovadiel a podobne.
  • Mlieko – intolerancia sa často prejavuje už u dojčencov a batoliat. Rozlišujeme alergiu na kravské mlieko, laktózu (mliečny cukor), mliečnu bielkovinu a kaseín.
  • Vajcia – väčšinou sa týka všetkých druhoch vajec, ale môžeme rozlišovať alergiu na žĺtok a alergiu na bielok.
  • Med – alergickú reakciu často spôsobuje peľ obsiahnutý v nektáre.

Príznaky potravinovej alergie sa môžu prejavovať okamžite, ale i za niekoľko hodín po zjedení danej potraviny. Môže sa jednať napríklad o pálenie na perách alebo v krku, bolesti brucha, hnačky, nevoľnosť, opuchy či ekzémy.

Pokiaľ máte podozrenie na potravinovú alergiu, vyraďte pravdepodobný alergén zo svojho jedálnička a zaznamenávajte si všetko, čo v ten deň vypijete a zjete a tiež prípadné problémy. Záznamy potom lekárovi uľahčia určenie konkrétnej potravinovej alergie.

V našej ponuke nájdete náhrady bežných potravín, ktoré neobsahujú alergény. Tieto produkty skvele doplnia a obohatia váš jedálniček tak, aby vaša strava bola pestrá a vyvážená.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

SUKL

OK
Spracovávam