Tehotenské ťažkosti a dojčenie

Tehotenstvo je pre väčšinu žien tým najkrajším obdobím. Idyla to ale nie je vždy. Nenechajte si toto obdobie pokaziť tehotenskými ťažkosťami. Verte, že sa s nimi dá bojovať! Na každého ale platí niečo iné. V prípade doplnkov stravy je vždy nutné dávať pozor na zloženie prípravku - len niektoré sú totiž vhodné na užívanie aj v období gravidity. A ak si nie ste istá, či je váš stav v rámci tehotenstve normálny, obráťte sa na svojho lekára.

 • RICINUS COMMUNIS GRA HOM CH5 1x4 g Homeopatický liek

  • Gastroenteritída s intenzívnou nauzeou a hnačkou.

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  3,60 € 3,18 € -12 %

  3,18
 • Bi-Oil 60 ml

  Bi-Oil 60 ml

  Akcia

  Všestranný prírodný olej kombinuje rastlinné extrakty a vitamíny pre pružnejšie a zdravšie pokožku. Jazvy a strie menej výrazné, tón pleti zjednotený.

  Skladom viac ako 5 kusov

  12,20 € 6,49 € -47 %

  6,49
 • MULTI-MAM LANOLIN 30ML

  MULTI-MAM LANOLIN 30ML

  Akcia

  Multi-Mam Lanolin je maximálne bezpečný produkt vyrobený z najčistejšieho lanolínu.

  Skladom

  16,30 € 13,79 € -15 %

  13,79
 • MULTI-MAM BALM 30ML

  MULTI-MAM BALM 30ML

  Akcia

  Multi-Mam® Balm predstavuje účinnú a bezpečnú starostlivosť o bradavky.

  Skladom

  16,23 € 13,79 € -15 %

  13,79
 • Diet Esthetic Body 10 Stretch Marks Cream 200ml (Krém na strie)

  Telový krém

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  15,19 €

  15,19
 • MEDELA Chrániče bradaviek 1 pár

  Chráni boľavé a popraskané bradavky pred nepríjemným kontaktom s bielizňou. Perforovaný kryt chrániče umožňuje cirkuláciu vzduchu, čím sa znižuje rizikotvorby kvasiniek a plesní a dochádza k urýchleniu procesu hojenia bradavky.

  Skladom

  16,09 €

  16,09
 • MEDELA PURELAN UNG. 7G

  Masť na ošetrenie boľavých, odřených či citlivých bradaviek.

  Skladom

  7,89 €

  7,89

Tehotenské ťažkosti a dojčenie - detailný popis

Najčastejšie ťažkosti sú spojené s tráviacou sústavou

 • Nevoľnosť - Nie všetky budúce mamičky sa stretávajú s nevoľnosťou počas tehotenstva. Tie, ktoré nevoľnosť nepostihuje, sú deťmi šťasteny. Najčastejšou nevoľnostou je potom ranná nevoľnosť. U niektorých budúcich mamičiek je spôsobená prázdnym žalúdkom, ľahko ju teda zaženú raňajky. Ďalej pomôže zázvor (obľúbená sú napríklad zázvorová lízanky), pomôcť môžu aj čaje a obľúbený spôsob na zahnanie nevoľnosti je tiež aromaterapia - účinný je napríklad eukalyptus či levanduľa.
 • Nadúvanie - Zhruba podobne rozšírené ako ranné nevoľnosti sú problémy s nadúvaním, ktoré sú spôsobené tlakom maternice na žalúdok. Najlepšie pomôže pohyb a úprava tzv. výživovej hygieny (rozdelenie jedál do menších porcií).
 • Zápcha - V tehotenstve takisto dokáže pekne potrápiť. Tehotné ženy môžu po konzultácii s lekárom užívať kvapky Regulax či prírodný doplnok stravy - vlákninu alias Psyllium.
 • Hnačka - Pri opačnom probléme ako je zápcha, teda hnačke, je prvou pomocou zvýšenie príjmu tekutín a opäť úprava jedálnička. Uľaviť si môžete tiež voľne predajnými liekmi, odporúčaá je ale opäť konzultácia s lekárom.
 • Pálenie záhy - Pálenie záhy je problém síce neškodný, ale značne nepríjemný a obmedzujúce. Jednou z možností, ktoré poskytnú rýchlu úľavu kdekoľvek, sú pastilky. Ďalším spôsobom liečby je vyradenie všetkých zložiek,ktoré pálenie spúšťajú, z jedálnička - môže to byť biele pečivo, cukor či citrusy. Pred užívaním akéhokoľvek lieku sa poraďte so svojím lekárom.
 • Hemeroidy - Akoby možných ťažkostí nebolo málo, pridávajú sa k nim ešte nepríjemné hemoroidy. Na ich zmiernenie a hojenie použite HemoClin.
 • Zápaly v ústach - V období tehotenstva dochádza často k zvýšenej kazivosti zubov a zápalovým procesom v ústach. Na výplachy úst môžete použiť napríklad prípravok Corsodyl a odvar zo šalvie. V tomto prípade je tiež dôležité dbať na prísun vápnika.

Prechladnutie, horúčka a bolesť hlavy sa nevyhýba ani ženám v očakávaní

Prechladnutiu a problémom s ním spojeným sa oplatí skôr predchádzať, ako ich liečiť. To zvládnete napríklad pomocou vitamínov a rôznych zmesí pre tehotné ženy, ktoré prospejú ako vám, tak aj dieťaťu. Ak je ale na prevenciu neskoro, potom najviac pomôže starý dobrý "babský" recept - posteľ, horúci čaj s citrónom, veľa ovocia a minimum námahy. Ak nič z toho nezaberá, po porade s lekárom sa môžete uchýliť ku krátkodobému užívaniu Paralenu.

OK
Spracovávam