Zdravotnícke šatky, škrtidlá

Šatky a škrtidlo by nemali chýbať v žiadnej lekárničke. Gumové škrtidlo sa využíva nie len pri odbere krvi. Zásadnú úlohu hrá pri zastavení krvácania na končatinách, predovšetkým z tepien. Myslite na zdravie svoje i ostatných a dajte si ruku na srdce. Je súčasťou Vašej lekárničky i škrtidlo a šatka? Pomôcka vhodná pre fixáciu končatín pri zlomeninách a pomliaždeninách.

Prečo je dôležité mať tieto zdravotnícke prostriedky po ruke

Zaškrcovadlá, sťahovacie pásky alebo škrtidlá, vyrobené z textilu alebo gumy, získala svoji popularitu behom prvej svetovej vojny. Ich využitie spočívalo predovšetkým pre zastavenie masívneho krvácania, ktoré bývalo častým dôvodom amputácií končatín. V lepšom prípade, napríklad pri zlomeninách, boli používané k fixácii k pevnej podložke. Spoločne so šatkami tak tvorili fixačné ošetrujúce pomôcky.

V súčasnej dobe zostal význam škrtidiel podobný. Sú využívané predovšetkým pre zástavu masívneho krvácania napríklad pri autonehodách alebo otvorených zlomeninách. Či už športujete, venujete sa adrenalínovým zážitkom alebo len jazdíte autom, myslite na to, že správne použité škrtidlo môže zachrániť ľudský život. Skontrolujte si, či sú súčasťou Vašich lekárničiek i šatky, ktoré môžu pomôcť pri fixácii pomliaždenín alebo iných zraneniach.

Tip Pre Vás: Pokiaľ chcete ušetriť na poštovnom, vytvorte objednávku vyššej hodnoty a získajte poštovné zdarma, alebo využite osobný odber a objednávku si vyzdvihnite na niektorom z našich odberných miest.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

OK
Spracovávam