Rooibos čaje

Hľadáte výnimočný čaj, ktorý je vhodný nielen pre dospelých, ale i deti? Objavte skvelú chuť a pozitívní účinky zázračného červeného nápoja, ktorým je čaj rooibos.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam
 • Dr. Popov Čaj Rooibos 100 g

  Skladom

  Rooibos je vytrvalá rastlina z Južnej Afriky, povestná povzbudzujúcimi účinkami a skvelou chuťou. Neobsahuje kofeín a nevyvoláva nespavosť.

  2,99 €

  2,99
 • HERBEX Rooibos 20 sáčkov

  Skladom

  Bezkofeínový čaj pre spomalenie procesu starnutia. Vhodný aj pre deti.

  2,89 €

  2,89
 • APOTHEKE Rooibos čaj 20x1,5mm g

  Skladom zajtra

  Do jednej šálky vložte jeden sáčok. Zalejte vriacou vodou a nechajte 5 minút vylúhovať. Dodržujte odporúčanú dobu prípravy, pre zachovanie chuťových vlastností čaju.

  1,79 €

  1,79
 • BONThé Rooibos Chladivé jahôdky 45 g 20x2.25g

  Skladom zajtra

  Porciovaný zelený čaj Rooibos Chladivé jahôdky s kúskami melóna.

  3,29 €

  3,29
 • BIO MATCHA Rooibos 30x2 g

  Skladom zajtra

  Rooibos je čaj, ktorý sa vyrába z čajovca kapského. Má jemne sladkastú karamelovú alebo orieškovú príchuť. Neobsahuje kofeín. Je vhodný tiež pre deti.

  11,29 €

  11,29
 • TEEKANNE ROOIBOS VANILLA 20 X 1,75

  Skladom zajtra

  Čaj rooibos s príchuťou vanilky

  2,84 € 2,59 € -9 %

  2,59
 • Rooibos vanilka bio porc. darčekový 20g

  Skladom zajtra

  Kombinácia rooibose a vanilky je extázou chuti a zamilujú si ju všetci labužníci. Nápoj pozitívne naladí vaše zmysly a zdravo vás osvieži.

  2,79 €

  2,79
 • Oxalis Rooibos červený 70 g

  Skladom zajtra

  Rooibos červený 70g Zloženie: vetvičky a listy rooibosu. Rooibos je ker, tvorený tenkými vetvičkami a malými jehličkovitými lístky (asi 1 cm dlhými). Pestuje sa iba na plantážach Južnej Afriky o celkovej rozlohe 25.000 hektárov.

  2,19 €

  2,19
 • Oxalis Bio Rooibos červený 70g

  Skladom zajtra

  Rooibos BIO 70 g Zloženie: vetvičky a listy BIO rooibosu. Rooibos je ker, tvorený tenkými vetvičkami a malými jehličkovitými lístky (asi 1 cm dlhými), rastúcimi na konároch jednotlivo i v trsoch. Pestuje sa iba na plantážach Južnej Afriky

  2,49 €

  2,49
 • Oxalis Rooibos Rakytníkový ker 70 g

  Skladom zajtra

  Rooibos Chladivé jahôdky 70 g Zloženie: zelený bio rooibos (min.77%), melón (melón, cukor, regulátor kyslosti kyselina citrónová), ibištek, aróma, jahody (min.0,3%), vres, nana-mäta. Môže obsahovať stopy suchých škrupinových plodov.

  2,49 €

  2,49
 • ALLNATURE Rooibos čaj červený sypaný BIO 50 g

  Skladom zajtra

  Rooibos je nápoj pripravovaný z kríka, ktorý sa nazýva čajovec kapský. V Afrike sa pije rooibos spolu s mliekom a cukrom.

  2,60 € 2,29 € -12 %

  2,29
 • English Tea Shop Bio Čaj Čokokoláda Rooibos Vanilka 20 s.

  Skladom zajtra

  Táto bezkofeínová zmes rooibosu, čokolády a vanilky je bohatá na antioxidanty. Rooibos (produkt ekoloického poľnohospodárstvo z Južnej Afriky) zmiešaný s vanilkovými strukmi a bohatú tmavou čokoládou pre absolútne mimoriadny pôžitok.

  2,39 €

  2,39
 • MEGAFYT Bylinková lekáreň tehotenstvo 20 x 1,5 g

  Skladom zajtra

  Megafyt Bylinková lekáreň Tehotenstvo obsahuje bylinný čaj, ktorý v sebe skrýva: šípky, rooibos, medovkovú vňať, voňatka, mätu a plod čiernej ríbezle.

  1,59 €

  1,59

Rooibos čaje - detailný popis

Vedeli ste, že…

Názov „Rooibos“ znamená v preklade červený ker? Prvou zmienkou o tomto obľúbenom nápoji domorodcov južnej Afriky pochádzajú už z druhej polovice 18. storočia. Od tej doby sa keru s hnedými ihličkami, nazývanému čajovec kapský, dostávalo viac a viac pozornosti. Popularita čaju rástla a tak sa rozšíril z Afriky i do radov ďalších zemí po celom svete. Dnes si môžeme jemne sladký nápoj s temne červenou farbou vychutnať i my.

Liečivé účinky

Čaj rooibos, niekedy nesprávne nazývaný roibos, je vyhľadávaný nielen pre svoju chuť, ale tiež hlavne pre svoje liečivé účinky. Aké sú teda jeho pozitíva?

 • Je to výborný zdroj minerálnych látok (meď, železo, horčík, draslík a iné) a vitamínu C.
 • Obsahuje rad antioxidantov, má protirakovinové účinky.
 • Pôsobí proti srdcovým a cievnym problémom.
 • Zlepšuje trávenie, pomáha lépšie spaľovať tuky v organizme.
 • Neobsahuje kofeín, takže je vhodný pre deti i tehotné a dojčiace ženy.
 • Napomáha k prečisteniu organizmu, posilňuje imunitní systém.
 • Tradiční medicína v južnej Afrike využíva rooibos k zmierneniu detskej koliky, alergii, kožných problémov či astme. Pôsobí teda protizápalovo a antialergicky. 

Druhy čaju rooibos a jeho príprava

Rooibos u nás už nepatrí medzi neznáme produkty. Ale už menej ľudí vie, že existuje viac druhov čaju rooibos, na ktorom si môžete pochutiť. Všetky druhy rooibosu pochádzajú stále z toho istého kra, odlišné varianty čaju sú výsledkom špecifického spracovania a sušenia rastliny. Aké to sú?

 • Červený rooibos – už zmienený vyššie, zrejme najviac známa varianta tohoto čaju.
 • Zelený rooibos – svojou chuťou, arómou a farbou veľmi pripomína zelený čaj. Táto zelená verzia rooibosu má ešte viac antioxidantov než červená. Pri spracovaní rastliny vo finálnom produkte – zelený rooibos – chýba proces fermentácie a ihneď nastáva proces sušenia. Ochutnajte napríklad sypaný zelený rooibos Oxalis.

Ak chcete vyskúšať ďalšie varianty nápoja, ochutnajte rooibos s príchuťou: napríklad s medom, pomarančom alebo mätou a nebojte sa tiež zaexperimentovať s čokoládovo-vanilkovou príchuťou.

Rooibos čaj sa pije horúci i studený. Pri príprave čaju si môžete vybrať (ako je zvykom tiež u ostatných čajov) medzi sypaným či sáčkovým čajom. Nápoj je možné podávať s mliekom, cukrom či medom.

SUKL

OK
Spracovávam