Prípravky na kašeľ

Kašeľ je prudký a spravidla hlasný výdychový manéver. Vykašliavanie je obranná reflexná akcia, ktorá smeruje k uvoľneniu dýchacích ciest od hlienu, slín a akýchkoľvek iných cudzích telies, ktoré blokujú alebo dráždia dýchacie cesty.

Kašeľ môže mať celý rad príčin. Sú to predovšetkým bronchiálna astma, pažerákový reflux a chronická infekcia dutín a nosohltanu.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Prípravky na kašeľ - detailný popis

Kašeľ je prudký a spravidla hlasný výdychový manéver. Vykašliavanie (expektorácie) je obranná reflexná akcie, ktorá smeruje k uvoľneniu dýchacích ciest od hlienu, spúta (sliny, chrchole) a akýchkoľvek iných cudzích telies, ktoré blokujú alebo dráždi dýchacie cesty.

Kašeľ spravidla vzniká chemickým alebo mechanickým podráždením receptorov na sliznicu. Kašeľ začína krátkym vdychom, po ktorom nasleduje mohutný výdych. Kašeľ môže mať celý rad príčin. Sú to predovšetkým bronchiálna astma, pažerákový reflux a chronickej infekcie dutín a nosohltanu.

Zoznam možných príčin kašľa je však oveľa širší a v niektorých prípadoch môže kašeľ signalizovať aj veľmi závažné ochorenia. Správna a rýchla diagnostika kašľa je teda dôležitá, aj keď náročná. Vyžaduje najmodernejšie technické vybavenie a najskúsenejší pľúcne lekára.

Druhy kašľa

MojaLekáreň.sk ponúka prípravky na kašeľ suchý i dráždivý kašeľ

MojaLekáreň.sk ponúka prípravky na kašeľ vo forme:

  • pastilky a tablety - zdravotnícke pomôcky, vhodné na odstránenie ťažkostí spojených s prechladnutím a bolesťou v krku, ako je pálenie, škrabanie a chrapot.
  • sirupy a spreje - prípravky na suchý a vlhký kašeľ, ktoré upokojujú kašeľ a chránia pred podráždením.
  • krémy a masti - bylinné masti obsahujú zmes prírodných extraktov, ktoré uľahčujú dýchanie, a hydratačných prísad starajúcich sa o pokožku.

Doplnkový tovar

Pretože naša ponuka je naozaj široká, nezabudli sme ani na prostriedky na hygienu nosa. U nás ďalej môžete zaobstarať bylinné čaje, ktoré môžu pomôcť potlačiť kašeľ, upokoja vaše hrdlo a udržia podráždenie hrdla na minime.

TIP! Jablčný ocot môžete pridať do vášho citrón-medového čaju, alebo ho môžete konzumovať samostatne.

OK
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika