Podložka 2D NATURA Flexibilné 38mm 5ks

Kód výrobku: 199997
Podložka slúži pre ošetrenie vývodu stómie. Podložky Natura sú základom dvojdielneho systému. Všetky typy podložiek možno kombinovať so všetkými druhmi sáčkov dvojdielneho systému za predpokladu, že majú rovnaký priemer prírubového krúžku.

Viac informácií

43,49

Skladom už iba 1 - 2 kusy

Dnes odosielame, zajtra u vás.

Dnes odosielame, zajtra u vás.

Doprava ZADARMO

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie Podložka 2D NATURA Flexibilné 38mm 5ks

Podložka slúži pre ošetrenie vývodu stómie. Podložky Natura sú základom dvojdielneho systému. Všetky typy podložiek možno kombinovať so všetkými druhmi sáčkov dvojdielneho systému za predpokladu, že majú rovnaký priemer prírubového krúžku.

Informácie o produkte

Výrobca: CONVATEC
Značka: NATURA
Kód výrobku: 199997
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: CONVATEC

Tvarovateľná podložka Natura umožňuje vytvorenie otvoru pre stómiu podľa tvaru a veľkosti stómie bez potreby používania meracie šablóny alebo nožníc. Tvarovateľná podložka s prírubovým krúžkom je súčasťou dvojdielneho stomického systému, ktorý musí byť použitý v kombinácii so sáčkom Natura.

Podložka Stomahesive je tvorená vrstvou hmoty Stomahesive po celej ploche. Je hojivá po celej ploche a zároveň dostatočne ohybná. Dodáva sa v rôznych veľkostiach prírubového krúžku. Plochá tvarovateľná podložka zaisťuje dokonalé priľnutie ku stómiu, a tým zabraňuje podtekaniu. Umožňuje vytvorenie požadovaného tvaru i veľkosti otvoru bez použitia nožníc. Z vnútornej Časti podložky vytvarujeme prsty pružnú manžetu, ktorá bezpečne priľne ku stómiu a zabráni podtekaniu. Okraj podložky je z poddajnej textílie tvorenej hydrokoloidy, čím zvyšuje šetrné a flexibilné priľnutie k pokožke. Vnútorná časť podložky možno vytvarovať do veľkosti 36 mm u podložiek s veľkosťou prírubového krúžku 45 mm, do 48 mm u podložiek s prírubou 57 mm a do 61 mm s prírubou krúžku 70 mm. Podložka Convex tvarovateľná je určená pre stomikov s vpadol stómiou s nepravidelným tvarom. Táto podložka umožňuje ošetrenie vpadnuté stómie s možnosťou prispôsobenia otvoru podľa potreby. Vnútorná časť podložky možno vytvarovať prstami do veľkosťou 32 mm u podložiek s veľkosťou prírubového krúžku 45 mm a do veľkosťou 45 mm u podložiek s veľkosťou prírubového krúžku 57 mm. Na mieru vytvarovaná podložka dobre priľne ku koži a zabráni podtekaniu stolice. Okraj podložky z mikropóry zabezpečí jej ohybnosť. Návod na použitie je zhodný s podložkou Esteem synergy Convex tvarovateľnou. Podložka Flexible je vo svojom strede tvorená hmotou Stomahesive, vonkajšia časť je z mikropóry. Táto podložka je ohybnejšie, preto ju možno odporučiť pre fyzicky aktívnejší pacientov a ďalej pre tých, ktorí majú okolie stómie silne zvrásnené, či už jazvami alebo tukovými záhyby. Mikropóry nemá hojivé vlastnosti, preto ho nemožno odporučiť pri veľmi citlivej pokožke alebo nadmernom potení.

Príprava dvojdielneho systému
1. Pripravte si všetko potrebné podľa návodu u Esteem synergy
2. Vyberte si podložku a sáčok rovnakej veľkosti prírubového krúžku.
3. Vystrihnite otvor správnej veľkosti (medzi vystrihnutým otvorom a prírubovým krúžkom by malo byť asi 0,5 cm hmoty Stomahesive).
4. Odstráňte kryciu priehľadnú fóliu, krycí papier na okraji podložky zatiaľ ponechajte.
5. Umiestnite podložku s pripraveným otvorom na stómiu. Vnútorná časť podložky uhlaďte tak, aby priliehala čo najviac ku stómiu a pritlačte k telu asi po dobu 30 sekúnd, aby vnútorná časť podložky dobre priľnula.
6. Odstráňte biely krycí papier z okraja podložky a pritlačte k telu tak, aby nedošlo k vytvoreniu záhybov.

Vrecko môže byť vymenený, bez toho aby ste poškodili podložku. Tá môže zostať na tele 3-5 dní.

Preventívne opatrenia a pozorovania: V prípade zanieteného okolí urostomie postupujte pri používaní adhezívnych výrobkov opatrne, hlavne v súvislosti mega uretery a pri absencii močového rezervoáru. V klinických správach sa v týchto prípadoch u pacientov ojedinele vyskytla prítomnosť lepidiel v renálnom zbernom systéme. V prípade, že sa dokáže prítomnosť týchto látok v močovom trakte, zvážte ďalšie používanie adhéznych výrobkov a venujte pacientovi zodpovedajúcu starostlivosť.

Ak sa objaví podráždenie, prerušte používanie a konzultujte ďalšie použitie s lekárom alebo sestrou.

Tento výrobok môžete nosiť na tele aj v prípade sprchovanie alebo plávanie. Pre uzavreté vrecká s filtrom použite nálepku. Po kúpaní vysušte. Skontrolujte, či ste vybrali sáčok ConvaTec Natura správnej veľkosti.

Preložené pomocou Google Translatore

Recenzie

Recenzie Podložka 2D NATURA Flexibilné 38mm 5ks

Diskusia

Diskusia Podložka 2D NATURA Flexibilné 38mm 5ks

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

OK
Spracovávam