Prípravky na paradentózu

Paradontóza, nazývaná ako paradentóza, je ochorenie ďasien a väzivových vlákienok, ktoré udržujú zub na svojom mieste. Zápal ďasien a ich krvácanie bývajú prvotnými príznakmi vzniku paradentózy. Ako tomuto ochoreniu predchádzať a ako s ním bojovať, pokiaľ už bohužiaľ prepuklo? Odpovede na tieto otázky nájdete na nasledujúcich riadkoch.

 • PARODONTAX Extra Fresh zubná pasta 75 ml

  PARODONTAX Extra Fresh zubná pasta 75 ml

  Akcia 2+1 ZADARMO

  Skladom

  Parodontax Extra Fresh napomáha zabraňovať krvácanie ďasien a poskytuje intenzívnu chladivú sviežosť po dobu niekoľkých hodín.

  3,67 € 2,99 € -19 %

  2,99
 • PARODONTAX Fluorid zubná pasta 75 ml

  PARODONTAX Fluorid zubná pasta 75 ml

  Akcia 2+1 ZADARMO

  Skladom

  Bylinná zubná pasta s klinicky overeným účinkom pomáha proti krvácaniu ďasien.

  3,26 € 2,69 € -17 %

  2,69
 • CORSODYL 0,1% STM LIQ 200ML

  Skladom

  K výplachům úst při zánětech, krvácení dásní a parodontitidě. K péči o dutinu ústní v těhotenství. Pro pacienty se zubními můstky, implantáty, zvýšenou kazivostí zubů a ortodontickými aparátky. Pro opakované 14denní používání.

  3,59 €

  3,59
 • PARODONTAX Extra ústna voda 0.2% 300 ml

  PARODONTAX Extra ústna voda 0.2% 300 ml

  2+1 ZADARMO

  Skladom

  Ústna voda pre intenzívnu starostlivosť pri krvácaní ďasien a parodontóze.

  5,99 €

  5,99
 • ENZYMEL Paradont gél - enzýmový gél na ďasná 30 ml

  Skladom

  Enzymatický gél na ďasná ENZYMEL® parodontu je vhodný na každodenné použitie pri miernych problémoch s ďasnami a dutinou ústnou.

  7,59 €

  7,59
 • ENZYMEL Intensive gél 35 - antimikrobiálne gél na ďasná 30 ml

  Skladom

  Antimikrobiálne mukoadhezivní gél na ďasná. Vďaka kombinácii chlórhexidínu s proteolytickými enzýmami obmedzuje bakteriálnej rast 4x intenzívnejšie ako samotný chlórhexidín. Navyše nedochádza k žltnutiu zubov.

  7,59 €

  7,59
 • HERBADENT Professional gél na ďasná s chlórhexidínom 35 g

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  Bylinný gél je určený na starostlivosť o ďasná a sliznice dutiny ústnej. Použitie je vhodné aj pri výskyte zápalových problémov, áft a pri prejavoch paradentózy.

  6,09 €

  6,09
 • PARODONTAX Bez fluóru zubná pasta 75 ml

  PARODONTAX Bez fluóru zubná pasta 75 ml

  2+1 ZADARMO

  Skladom

  Pre všetky ktoré sú citliví na fluór je k dostaniu Parodontax bez fluóru. Klinická štúdia potvrdila, že Parodontax pomáha znižovať krvácavosť ďasien!

  3,26 € 2,99 € -8 %

  2,99

Prípravky na paradentózu - detailný popis

Najväčšie nebezpečenstvo vzniku zápalu ďasien predstavuje nedostatočná ústna hygiena. K nej nepostačuje iba používanie zubných kefiek, nutné je tiež používanie medzizubných kefiek a ústnej vody. Len tak je možné z chrupu kompletne odstrániť zubný plak a škodlivé baktérie. Príčinou paradentózy však môže byť tiež nevhodne zvolená strava, užívanie návykových látok (alkohol, cigarety) alebo porucha zažívania. Ochorenie v ústnej dutine prebieha mnoho rokov, v jeho začiatkoch je celkom bezbolestné. Je tým pádom nutné pri prvotnom náznaku komplikácií vyhľadať účinnú pomoc. V počiatočnom štádiu sa toto ochorenie prejavuje krvácaním ďasien pri jedle alebo čistení zubov a tiež zápachom z úst, pokračuje vytváraním hnisavých pľuzgierov a obnažovaním zubných krčkov. Poslednou fázou ochorenia je už uvoľňovanie zubov a mnohokrát tiež ďalšie sprievodné zdravotné komplikácie.

Pokiaľ už u vás paradentóza bola diagnostikovaná, je možné jej postup vhodnou starostlivosťou o ústnu dutinu a dostatočnú hygienu oddialiť o mnoho rokov. Používaním špeciálnych zubných pást, dezinfekčných ústnych vôd a ďalších prípravkov, predovšetkým ale starostlivým čistením zubov skutočne môžete konečnému štádiu, tj. vypadávaniu zubov, zabrániť niekoľko rokov dopredu.

SUKL

OK
Spracovávam