Lieky na pálenie záhy a prekyselenie

Vyzrajte na pálenie záhy vďaka účinným liečivým produktom a bylinným čajom. Pokiaľ máte často pocit prekysleného žalúdku, môžete si ľahko pomôcť vďaka voľne predajným liekom, ktoré tieto nepríjemné pocity odstránia. Výhodou je nielen ich rýchla účinnosť, ale i to, že sa pohodlne užívajú.

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Nolpaza 20 mg 14 tabliet Liek

  Skladom 3 - 5 ks

  Liek obsahuje liečivo pantoprazol, ktorý blokuje „pumpu“ produkujúcu žalúdočnú kyselinu, čím znižuje množstvo kyseliny v žalúdku.

  6,49 €

  6,49
 • Gaviscon žuvacie tablety tbl mnd 1x48 ks Liek

  Skladom 1 - 2 ks

  Žuvacie tablety obsahujú kombináciu dvoch antacíd (uhličitanu vápenatého a hydrogenuhličitanu sodného) a alginátu.

  5,59 € -15% 6,60 €

  5,59
 • MAALOX TBL MND 40 : Výpredaj Liek

  Skladom 1 - 2 ks

  Maalox je liek proti nadmernej kyslosti žalúdkovej šťavy (antacidum). Tento liek sa indikuje dospelým pacientom a deťom nad 15 rokov na pálenie záhy a pri prenikaní kyslého žalúdkového obsahu späť do pažeráka (gastroezofageálny reflux).

  4,69 €

  4,69
 • TALCID tbl mnd 500 mg (blis.) 1x20 ks Liek

  Skladom 1 - 2 ks

  Liek účinkuje rýchlym zlepšením a úľavou pri zápaloch žalúdkovej sliznice, žalúdkových i dvanástnikových vredoch, zápaloch pažeráka, pri pálení záhy, pocite plnosti a bolesti nadbrušia tým, že: rýchle a dlhodobo neutralizuje žalúdočnú kyselinu; viaže pepsín a žalúdok poškodzujúce žlčové kyseliny; posilňuje faktory chrániace žalúdkovú sliznicu.

  3,71 €

  3,71
 • RANISAN 75 mg tbl flm 1x10 ks Liek

  Skladom do 24 hodín

  Liek sa používa na symptomatické zmiernenie pyrózy, hyperacidity, tráviacich ťažkostí a zlého trávenia kyseliny.

  4,19 €

  4,19
 • Gastrotuss sirup antirefluxný vo vrecúškach 25x20 ml Zdravotnícka pomôcka

  Skladom do 24 hodín

  Antirefluxný sirup s mechanickým účinkom sa používa pri liečbe gastroezofageálneho refluxného ochorenia, na zníženie symptómov spojených s týmto ochorením.

  9,69 €

  9,69
 • IBEROGAST perorálny roztok 50 ml Liek

  Skladom do 24 hodín

  Rastlinný liek je určený na liečbu žalúdočno-črevných ochorení, ktoré sa prejavujú prevažne ťažkosťami ako sú bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť.

  11,09 € -21% 14,00 €

  11,09
 • Gaviscon Duo Efekt žuvacie tablety tbl mnd (blis.) 1x48 ks Liek

  Skladom do 24 hodín

  Žuvacie tablety obsahujú kombináciu dvoch antacíd (uhličitanu vápenatého a hydrogenuhličitanu sodného) a alginátu a pôsobí dvoma spôsobmi: neutralizuje nadmerné množstvo žalúdočnej kyseliny, a tak vyvoláva úľavu od bolesti a tráviacich ťažkostí; vytvára ochrannú vrstvu na povrchu obsahu žalúdka, a tým upokojuje pálivú bolesť na hrudi.

  7,99 €

  7,99
 • RENNIE ICE bez cukru 48 kusov Zdravotnícka pomôcka

  Skladom do 24 hodín

  Žuvacie tablety s mätovou príchuťou na symptomatickú liečbu pálenia záhy, kyslej regurgitácie a ťažkostí súvisiacich s prekyslením žalúdka.

  6,89 €

  6,89
 • CONTROLOC CONTROL TBL ENT 20MG1X14K Liek

  Skladom do 24 hodín

  Controloc sa používa na liečbu príznakov (napr. pálenie záhy, vracanie kyseliny, bolesť pri prehĺtaní).

  6,89 €

  6,89
 • MAALOX PREMIUM SUS POR 20X4,3ML Liek

  Skladom do 24 hodín

  Maalox Premium je liek proti nadmernej kyslosti žalúdkovej šťavy. Je určený dospelým pacientom a deťom nad 15 rokov na pálenie záhy a pri prenikaní kyslého žalúdkového obsahu späť do pažeráka.

  5,09 €

  5,09
 • Maalox bez cukru citron 40 x 400 mg Liek

  Skladom do 24 hodín

  Maalox bez cukru citrón je liek proti nadmernej kyslosti žalúdkovej šťavy (antacidum). Obsahuje liečivá, ktoré svojím silným neutralizačným účinkom na kyselinu chlorovodíkovú, zodpovednú za kyslosť žalúdkového obsahu, túto kyslosť znižujú.

  4,69 €

  4,69
 • NOLPAZA 20MG TBL ENT 7X20MG Liek

  Skladom do 24 hodín

  Nolpaza je liek, ktorý znižuje množstvo kyseliny, ktorá sa vytvára vo vašom žalúdku. Používa sa na liečbu ochorení žalúdka a čriev spôsobených zvýšeným vylučovaním žalúdočnej kyseliny.

  3,99 €

  3,99
 • LEROS THÉ SALVAT spc 20x1 g Liek

  Skladom do 24 hodín

  Čajovina obsahuje horčiny, silice, triesloviny a flavonoidy.

  1,23 €

  1,23

Lieky na pálenie záhy a prekyselenie - detailný popis

Pokiaľ trpíte pravidelným pálením záhy, je potrebné okamžite zahájiť liečbu. Účinným liekom môžu byť tabletky a žuvacie tabletky, ktoré vás obtiaží spojených s nadbytkom žalúdočnej kyseliny rýchle zbavia. Rýchlu a osvedčenú prvú pomoc pri nepravidelnom pálení záhy predstavuje jedlá sóda alebo mlieko, ktoré napomáha k neutralizácii kyseliny v pažeráku.

Ak vás nelákajú klasické metódy liečby a chcete radšej vyskúšať niečo alternatívne a prírodné, potom sú pre vás tou správnou voľbou bylinky. Na odkyslenie je najlepšia šalvia, ktorú môžete konzumovať vo forme lahodného čaju. Pomáha pri miernych tráviacich potiažach a pri ľahkom pálení žalúdku, na závažnejšie problémy už budete musieť využiť voľne predajné lieky.

Na pálenie záhy zaberá i aloe vera, palina, mäta, medovka, púpava a puškvorec. Šťava z aloe vera prináša dlhodobé výsledky, vďaka čomu sa už pálenie záhy nebude opakovať. Na liečbu prekyslenia žalúdku môžete využiť tiež mletý horec, ktorý sa zapije vodou.

K páleniu záhy dochádza v momente, kedy sa žalúdočné kyseliny a časť natrávenej potravy vracajú zo žalúdku späť do pažeráka. To vyvoláva nepríjemný pocit pálenia. Návrat kyseliny chlorovodíkovej späť do pažeráka spôsobujú potraviny ako napr. čerstvé pečivo, cibuľa, korenie a alkoholické nápoje. Nepríjemné pocity spojené s pálením záhy môže tiež zmierniť vhodná diéta.

SUKL

OK
Spracovávam