Prípravky na osteroporózu, odvápnenie kostí

S narastajúcim vekom strácajú naše kosti silu i odolnosť. Kvôli nedostatku vápniku či oslabeniu kostí môže dochádzať k zlomeninám. Avšak riednutie kostí čiže osteoporóza nepostihuje zďaleka len starých ľudí. Príčinou osteoporózy môže byť tiež menopauza, podvýživa alebo nedostatok pohybu. Vďaka liekom na osteoporózu budú vaše kosti opäť pri sile a vy sa o ne nebudete musieť báť.

Ako poznáte osteoporózu?

Osteoporóza je ochorenie kostného tkaniva, ktoré sa prejavuje riednutím kostného tkaniva. Vo vnútri kostí sa vytvárajú póry a dochádza k úbytku vápnika a iných dôležitých minerálov. Medzi prejavy tejto choroby patria bolesti chrbta, ľahká lámavosť kostí, zmenšenie telesnej výšky, znížená pohyblivosť alebo vytvorenie hrbu.

Pri nedostatku vápnika, ktorý je jednou z príčin osteoporózy, je potrebné ho dodávať umelo v podobe výživových doplnkov. Doporučená denná dávka vápniku sa pohybuje v rozmedzí 1000 – 1500 mg, pričom zhruba 500 mg vápniku je dodávaných v bežnej strave.

Okrem vápniku je dôležité konzumovať tiež potravinové doplnky s obsahom vitamínu K a D. Vitamín D podporuje výstavbu kostí a účinok vápnika, vitamín K umožňuje ukladanie vápnika do kostí.

Osteoporóza – choroba žien

Osteoporóza postihuje ženy až 3x častejšie než mužov, pričom jednou z najčastejších príčin vzniku osteoporózy býva úbytok estrogénu po menopauze. K vzniku tejto choroby môže prispieť tiež silné fajčenie, alkoholizmus, nadmerný príjem kávy a konzumácia stravy chudej na vitamíny. K vzniku osteoporózy môžu prispieť i neovplyvniteľné faktory ako napr. zlomenie kostí pred 50. rokom života zavinené krehkosťou kostí, zlé vstrebávanie živín z potravy, závažná porucha zažívania, predčasná menopauza, cukrovka, genetické faktory a poruchy menstruačného cyklu.

V našej ponuke liekov a doplnkov stravy nájdete pomocníkov, ktorí vám dodajú potrebné vitamíny, minerály a zložky tak, aby riednutie kostí nebol váš problém.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

SUKL

OK
Spracovávam