Opaľovacie prípravky

Všetci potrebujeme naozaj kvalitnú ochranu proti slnečnému žiareniu. Na ňu by mala nadväzovať aj kozmetika, ktorá kožu upokojí po tom, čo zo slniečka odídete. Niekedy sa hodia aj ošetrujúce prípravky v prípade spálenia. Tí, ktorí chcú byť opálení aj bez slniečka, zase uvítajú samoopaľovacie krémy.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Opaľovacie prípravky - detailný popis

Aký typ opaľovacieho prípravku vybrať?

  • Skôr než si zaobstaráte niektorý z opaľovacích prípravkov, je dobré ujasniť si, aký ste fototyp, čiže ako vaša pokožka reaguje na slnko. Z toho možno potom vyvodiť potrebnú výšku ochranného faktora.
  • Veľkosť faktora tiež vyberáme s ohľadom na to, kde budeme daný prípravok používať ... Kam ideme. V našich podmienkach bežne stačí prípravky s nižšou ochranou (tzn. Prípravky s SPF do 10) či stredný ochranou (SPF 15-25), pri mori a na horách potom uprednostňujte vysoký ochranný faktor (SPF 30-50 +).
  • Kapitolou samotnú osobe sú deti a ich pobyt na slnku. Citlivá detská pokožka je náchylná na spálenie a podráždenie od slniečka. Chráňte preto ich koži dostatočne vysokým SPF. Ideálne pre deti sú prípravky s SPF 30-50. Mamičkami obľúbený je napríklad Ladival alebo Daylong Kids.
  • Na trhu je k dostaniu nepreberné množstvo opaľovacích prostriedkov. Môžete si tak vybrať či vám viac vyhovujú opaľovacie oleje, mlieka alebo krémy. Oleje mávajú nižšiu ochranný faktor. Ak dávate prednosť menej mastnejšia textúre, vyskúšajte krémy, ktoré sú vhodné aj pre použitie na tvár. Čo napríklad Piz Buin alebo SynCare? K použitiu na celé telo sú ideálne opaľovacie mlieka, ktorá sa dobre rozotierajú. Obľúbené sú napríklad Daylong ultra.

OK
Spracovávam