Lieky na vlhký kašeľ

Každý z nás sa s ním, hoci nerád, nie raz stretol – otravný kašeľ. Či už vás trápi suchý alebo vlhký kašeľ, zatočte s ním jednoducho a rýchlo pomocou voľne dostupných liečiv.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam
 • BROMHEXIN 8 BERLIN-CHEMIE tbl obd 8 mg (blis.) 1x25 ks Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Liek obsahuje bromhexíniumchlorid, ktorý je bronchosekretolytikum (liek na uvoľnenie hlienu pri ochoreniach dýchacích ciest spojených s tvorbou hustého hlienu).

  2,39 € 1,69 € -29 %

  1,69
 • Solmucol 100 mg 20 vreciek Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Liečivo N-acetylcysteín má depolimerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, ktoré sú zodpovedné za väzkosť hlienu, čím rozpúšťa všetky druhy hlienov.

  4,02 € 3,49 € -13 %

  3,49
 • MUCOSOLVAN pre dospelých 30 mg/5 ml sirup 100 ml Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Ambroxoliumchlorid, liečivo tohto lieku, zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčuje jeho vykašliavanie a zmierňuje kašeľ.

  6,79 € 5,49 € -19 %

  5,49
 • KALOBA kvapky 50 ml Liek

  Naskladníme do 7 dní

  Kaloba® je rastlinný liek, ktorý je používaný pri nachladnutí, kašli a pri akútnych infekciách horných dýchacích ciest.

  11,49 €

  11,49
 • MUCOSOLVAN Junior sirup 100 ml Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Mucosolvan Junior je určený na liečbu uľahčujúcu vykašliavanie pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

  5,69 € 4,89 € -14 %

  4,89
 • LEROS Pulmoran spc 1x100 g Liek

  Skladom

  Pomocný Liek pri chorobách horných dýchacích ciest.

  1,89 €

  1,89
 • Solmucol 200 mg gra 1x20 vrecúšok Liek

  Skladom

  Liečivo N-acetylcysteín má depolimerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, ktoré sú zodpovedné za väzkosť hlienu, čím rozpúšťa všetky druhy hlienov.

  6,99 € 5,19 € -26 %

  5,19
 • Solmucol sirup 90 ml

  Skladom

  Liečivo N-acetylcysteín má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, ktoré sú zodpovedné za väzkosť hlienu, čím rozpúšťa všetky druhy hlienov.

  5,49 €

  5,49
 • AMBROBENE 15 mg/5 ml sirup 100 ml Liek

  Skladom

  Liek uvoľňuje, skvapalňuje hlien v dýchacích cestách, vyvoláva zvýšenú tvorbu hlienu a zároveň ho zrieďuje, čistí sliznicu dýchacích ciest.

  5,29 €

  5,29
 • THYMOMEL sirup 100 ml Liek

  Skladom

  Podporuje vykašliavanie a používa sa predovšetkým u detí od 1 roku ako pomocný liek pri akútnych a dlhodobých zápalových ochoreniach dýchacích ciest.

  3,09 €

  3,09
 • ACC LONG 10x600 mg šumivých tabliet Liek

  Skladom

  Liek sa užíva na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého hlienu, ako sú chrípka, zápaly priedušnice, akútna i chronická bronchitída a iné. Liek je vhodný pre dospelých i pre deti od 14 rokov.

  7,09 €

  7,09
 • MUCOSOLVAN mäkké pastilky 15 mg 20 kusov Liek

  Skladom

  Zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčuje jeho vykašliavanie a zmierňuje kašeľ. určený pre dospelých, dospievajúcich a deti od 6 rokov.

  6,09 €

  6,09
 • BROMHEXIN 12 KM kvapky 50 ml

  Skladom

  Liek je bronchosekretolytikum (liek uvoľňuje hlieny pri ochoreniach dýchacích ciest s tvorbou hustého hlienu).

  6,49 €

  6,49
 • MUCOSOLVAN TBL 20X30MG Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Mucosolvan Tablety sú určené na liečbu uľahčujúcu vykašliavanie pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek a pľúc sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

  4,99 €

  4,99
 • SOLVOLAN sir 1x100 ml Liek

  Skladom

  Liek redukuje priľnavosť a viskozitu prieduškového hlienu, uľahčuje vykašliavanie, uľavuje pri sťaženom dýchaní, potláča kašľací reflex a zvyšuje odolnosť voči infekciám dýchacích ciest.

  3,99 €

  3,99
 • AMBROBENE 7,5 mg/ml perorálny/inhalačný roztok 100 ml Liek

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  Liek uvoľňuje, skvapalňuje hlien v dýchacích cestách, vyvoláva zvýšenú tvorbu hlienu a zároveň ho zrieďuje, čistí sliznicu dýchacích ciest.

  4,29 €

  4,29
 • Mucoplant Sirup proti kašľu so skorocelom a medom 250 ml Liek

  Skladom

  Mucoplant sirup proti kašľu so skorocelom a medom je tradičný rastlinný liek.

  8,79 €

  8,79
 • Hedelix sirup 200 ml Liek

  Skladom

  Tento liek obsahuje liečivo získané extrakciou z rastlín, z brečtanových listov.

  9,99 €

  9,99
 • Solmucol 180 ml plv sir 1x180 ml (liek.PE)

  Skladom

  Liek obsahuje acetylcysteín.

  7,39 €

  7,39
 • ACC LONG tbl eff 600 mg (vre.Al/papier) 1x20 ks Liek

  Skladom

  Liek obsahuje liečivo acetylcysteín.

  10,19 € 9,49 € -7 %

  9,49
 • MUCOSOLVAN RETARD CPS PLG 20X75MG Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Mucosolvan Retard je určený na sekretolytickú (uľahčujúcu vykašliavanie) liečbu pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek a pľúc sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

  8,39 €

  8,39
 • Bronchicum 100 ml (130 g)

  Skladom viac ako 5 kusov

  Tento Liek je rastlinné a používa sa pri chorobách dýchacích ciest.

  5,99 €

  5,99
 • ACC LONG hotdrink 10x600 mg Liek

  Skladom

  Liek sa užíva na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, ako sú chrípka, zápaly priedušnice, akútna i chronická bronchitída, priedušková astma.

  7,79 € 6,49 € -17 %

  6,49
 • Solmucol pastilky 100 mg pas ord 1x24 ks Liek

  Skladom

  Liečivo N-acetylcysteín má depolymerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, ktoré sú zodpovedné za väzkosť hlienu, čím rozpúšťa všetky druhy hlienov.

  5,39 €

  5,39

Lieky na vlhký kašeľ - detailný popis

I keď sa to často nezdá, kašeľ má obranný charakter a telu pomáha. Ide o prirodzený reflex tela, ktorého cieľom je uvoľniť dýchací cesty. Vedeli ste, že pri prudkom kašli môže mať výdych rýchlosť až neuveriteľných 430 km/h?

Pre efektívnu liečbu je treba určiť druh kašľa

Aby sme sa mohli problémov rýchlo a efektívne zbaviť, je treba najprv poznať, aký kašeľ nás sužuje. V zásade rozlišujeme dva typy kašľa:

 • Suchý, dráždivý: Sliznice sú suché, netvorí sa hlien. Vzniká nečastejšie na začiatku ochorenia, napríklad pri infekcii dýchacích ciest. Postihnutý pociťuje opakované nútenie na kašľanie. Taký suchý dráždivý kašeľ dokáže poriadne organizmus vyčerpať. K užívaniu produktov ku zvlhčeniu slizníc a k utíšeniu suchého kašľa, tzv. antitusiká, napr. Sinecod, Robitussin alebo Vicks.
 • Vlhký, produktívny: sa prejavuje zvýšenou tvorbou hlienu. Ten je treba vykašlávať. Produktívny kašeľ sa často objavuje v náväznosti na prvotný suchý kašeľ pri ochorení dýchacích ciest. Pre uľahčenie vykašlávania užite účinné mukolitiká, napr. Hedelix, Mucosolvan.

Čo na odkašlávanie a vykašlávanie?

Aby ste sa vôbec nemuseli s kašľom trápiť, je dôležitá prevencia. To znamená dbať na vyváženú stravu – hlavne na prísun potrebných vitamínov a minerálov, v chladných obdobiach sa teplo obliekať a otužovať sa. Pokiaľ vás i napriek vašej snahe kašeľ trápi, nezabúdajte na dostatok tekutín a oddychový režim. Okrem toho si môžete uľaviť pomocou liekov v rôznych formách:

 • Kvapky a sirupy: predstavujú jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť problémov. Sirupy navyše dobre chutia, takže s ich užívaním nebudú mať problém ani deti. Vyskúšajte Stopkašel Dr. Weiss pre deti. So skorocelovým sirupom, ktorý je vhodný pre dospelých, tak i pre deti, neurobíte nikdy chybu. Neviete aký typ kašľa máte? Nevadí, vyskúšajte sirup Stodal na všetky typy.
 • Šumivé tablety: vďaka nim si jednoducho pripravíte liečivý nápoj, ktorý vás zbaví otravného kašľa, napr. tablety ACC Long – pomáhajú rozpúšťať hlien a uľahčia tak jeho vykašlávanie.
 • Čaje: okrem užívania liekov si môžete tiež uľaviť pitím vhodného čaju. Vyskúšajte rôzne liečivé bylinky. Na kašeľ je vhodná materina dúška, skorocel a tymian.

SUKL

OK
Spracovávam