Krvný tlak

Sú vám príznaky ako únava, závrate a točenie hlavy, mžiky pred očami či studené končatiny povedomé, alebo sú dokonca súčasťou vášho všedného života? Nízky krvný tlak (hypotenzia), ktorý sa práve takto prejavuje, nebolí a ani sa neberie ako choroba, väčšinou so sebou ale nesie množstvo nepríjemných pocitov. Možno vás už chytili mdloby, keď vám lekár povedal, že na nízky tlak neexistujú lieky. Neklamal vám! Liečba nízkeho tlaku spočíva v doplnkoch stravy, čajoch a hlavne zmene životného štýlu.

Čo zaberá?

Práve bylinky, vitamín C, lékorica či niektoré čajé dokážu tlak zvýšiť, pritom ale nemajú “šokový účinok”, ktorým sa vyzančuje napríklad káva. Priaznivo pôsobí taktiež pravidelný šport či zvýšený prísun solenej zeleniny (záleží konkrétne na obsahu sodíka, ktorý je obsiahnutý v soli i zelenine).

  • Vitamín C sa v otázke krvného tlaku tiež rovná takmer zázraku, ktorý pôsobí ako na hypotenziu tak na pôvodcu nepríjemných pocitov, tak na pocity samotné. Pomáha totiž vyplavovať adrenalín, ktorý organizmmus nebudí, nabije energiou a udrží pri vedomí. Najviac vitamínov v sebe obsahujú šípky, ktoré pomôžu i pri jarnej únave či nachladnutí, preto sa rozhodne vyplatí ich mať doma. Chybu ale neurobíte ani so zeleninou, ríbezľami, citrusmi či kiwi, ktoré tento vitamín prirodzene obsahujú.
  • Z čajov sa najviac vyplatí kúpiť čaj sypaný (pokiaľ lístky lúhujete v kanvičke a necháte och dostatočne rozvinúť, získate z každého nálevu všetky dôležité látky v čaji obsiahnuté), najlepšie zložený len z rastliny, ktorú ste sa rozhodli užívať. Napríklad značka Apotheke ponúka širokú škálu čajov, čo sa hodí i preto, že ľudia s nízkym tlakom by mali veľa piť. Čajová “klasika” Oxalis vás zase poteší čajom s guaranou, ktorá výš krvný tlak povzbudí.
  • Pokiaľ patríte do tej časti populácie, ktorá si vychutnáva typickú arómu lékorice, vaším najlepším priateľom v boji proti nízkemu tlaku sa môžu stať pelendreky alebo niektorý zo zázvorových čajov s obsahom lékorice od Sonnentoru.
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

SUKL

OK
Spracovávam