Lieky na hemoroidy

Trápi vás bolesť, svrbenie alebo krvácanie pri stolici? Potom máte najskôr hemoroidy, s ktorými ale žiť nemusíte. V oblasti konečníka sú cievne pletence, ktoré do oblasti privádzajú a odvádzajú krv, napomáhajú tak vyprázdňovaniu. Pokiaľ všetko takto funguje, je to v poriadku. Ak sa objavia nejaké problémy, napríklad vznikne zápal v niektorej z ciev, dochádza k vzniku hemoroidov.

 • MASTU čapíky pri hemoroidoch 1 x 10 g Zdravotnícka pomôcka

  Skladom viac ako 5 kusov

  Mastu čapíky zdravotnícka pomôcka na použitie pri hemoroidoch. Jedno balenie obsahuje 10 torpédovitých, bledožltých až svetlozelených čapíkov.

  4,59 € 4,19 € -9 %

  4,19
 • PREPARATION H 12 čapíkov Liek

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  Úľava symptómov hemoroidov ako napr.bolesti, dráždenie a svrbenie. 

  5,60 €

  5,60
 • AVENOC čapíky 10 kusov Homeopatický liek

  Skladom už iba 3 - 5 kusy

  AVENOC čapíky je homeopatický liek, tradične používaný pri symptomatickej liečbe niektorých ochorení konečníka hemoroidy, zápaly konečníka a trhliny.

  5,29 €

  5,29
 • PROCTO-GLYVENOL CRM REC 1X30G Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Liek sa používa na liečbu vonkajších a vnútorných hemoroidov.

  7,29 €

  7,29
 • PROCTO-GLYVENOL SUP 10X400MG Liek

  Skladom zajtra

  Používa na liečbu vonkajších a vnútorných hemoroidov. Znižuje priepust­nosť a zvyšuje napätie najmenších ciev v mieste aplikácie.

  7,29 €

  7,29
 • DOBEXIL H UNG ung rec 1x20 g Liek

  Skladom zajtra

  Liek obsahuje zmes látok tlmiacich príznaky hemoroidálnych a ďalších ochorení konečníka.

  5,79 €

  5,79
 • RECTOVENAL ACUTE anorektálny gél na hemoroidy, s aplikátorom 1x50… Zdravotnícka pomôcka

  Skladom zajtra

  Zdravotnícka pomôcka sa používa na zmiernenie sprievodných príznakov vyskytujúcich sa pri hemoroidoch, medzi ktoré patrí podráždenie, svrbenie, pálenie alebo mokvanie v oblasti konečníka.

  6,19 €

  6,19
 • Mastu rektálna masť s aplikátorom, 1x30 g Zdravotnícka pomôcka

  Skladom zajtra

  Mastu je zdravotnícka pomôcka - rektálna masť s aplikátorom na použitie pri hemoroidoch.

  4,19 €

  4,19

Lieky na hemoroidy - detailný popis

Medzi rizikové faktory vedúce k vzniku týchto problémov patrí dedičnosť, životní štýl – sedavé zamestnanie, nadváha, spôsob stravovania, v ktorom chýba vláknina a je malý príjem tekutín. U žien sa môžu hemoroidy objaviť najmä počas tehotenstva, kedy dochádza k väčšiemu tlaku v žilách pod vyvíjajúcim sa plodom.

Vonkajšie a vnútorné hemoroidy

Podľa miesta, kde vznikajú problémy, môžeme rozlíšiť dvojaký typ hemoroidov.

 • Vonkajšie hemoroidy sa nachádzajú na vonkajšom povrchu konečníka. Za normálneho stavu sú mäkké a nebolia. Ak dôjde k nahromadeniu zrazenej krvi v cievnom pletenci, vzniká väčší bolestivejší uzol. Vzniknutá krvná zrazenina sa po niekoľkých dňoch obyčajne vstrebá, ale zostane po nej kožný prívesok, ktorý môže sťažovať hygienu ritného otvoru. Naviac začne bolieť. V druhom prípade uzol praskne a zrazená krv odtečie. Aby nedošlo k zaneseniu infekcie, je potrebné dbať na hygienu.
 • Vnútorné hemoroidy sa naopak tvoria vo vnútri konečníka. Typickým príznakom je krvácanie pri odchode stolice. Objavuje sa jasne červená krv na toaletnom papieri. V pokročilejšom štádiu ochorenia dochádza k vystúpeniu hemoroidov, ktoré sa zo začiatku sami vrátia naspäť, neskôr sa hemoroidy sami nevracajú a trvalo vyčnievajú.

Ako liečiť hemoroidy

Zaujíma vás, čo na hemoroidy zaberá? Je dôležité zdôrazniť, že najlepšou obranou pred týmito problémami je prevencia. Najmä teda dodržiavanie hygieny, vyhnúť sa vyššie zmieneným rizikovým faktorom alebo ich aspoň zmierniť.

 • Na začiatok vzniku hemoroidov je vhodné prevádzkovať sedacie kúpele, napríklad v odvare z dubove kôry.
 • Na zmiernenie lokálnych prejavov použite účinné gély či krémy, ktoré obsahujú výťažky z liečivých bylín, čím pôsobia priaznivo pri zápaloch žíl, poťažmo pri hemoroidoch.
 • K pružnosti a pevnosti ciev prispievajú i doplnky stravy, najmä vo forme tabliet. Vyskúšajte napríklad Hemostop, Hemoxin alebo iné.
 • Podráždenia, svrbenia alebo pálenia vás zbavia čípky určené k použitiu pri hemoroidoch.

Odstránenie hemoroidov je možné urobiť i rôznymi ambulantnými zákrokmi, napríklad podviazaním hemoroidu gumovou páskou, infračervená fotokoagulácia a ďalšími. Pokiaľ konzervatívna liečba a jednoduché zákroky zlyhávajú, dá sa problém riešiť i chirurgicky.

SUKL

OK
Spracovávam