Prípravky na chladné končatiny

Viete, ako sa prejavuje žilová nedostatočnosť? Tieto dve slovíčka môžu presne popísať väčšinu vašich problémov s dolnými končatinami a často dlhodobo vedú až k vzniku kŕčových žíl. Jedná sa o civilizačné ochorenie, ktorým trpí až 50 % dospelej populácie. Postihnutý má porušený mechanizmus žilového návratu z dolných končatín k srdcu, čím sa zvyšuje tlak v týchto končatinách.

Ako uľaviť opuchnutým nohám?

Asi najčastejším prejavom je pocit ťažkých a unavených nôh, i keď boli vystavené minimálnej námahe. Časté sú tiež opuchy, brnenie nôh v kľude, nepríjemné mravčenie, často prechádzajúce do kŕčov v lýtkach, alebo brnenie prstov na nohách. Dochádza tiež k vytvoreniu tzv. metličkových žiliek (rozšírené kapilárne žilky) a pri dlhodobom neliečení sa môžu objaviť tiež nepríjemné bercove vredy.

Ochorenie je, našťastie, pomerne dobre chirurgicky liečiteľné, pomoc možno hľadať ale aj inde. Kde? Na bolesť a opuch najlepšie pomôžu masážne prípravky, ktoré sú dostupné v niekoľkých variantách- chladivé gély, mlieka, kúpeľové oleje či maste.

Pôvodcu problémov odstránite aj vnútorne. Prvým doporučením, ktoré od lekára dostanete, bude zmena životného štýlu- zaradenie športu do bežného dňa, viac alebo menej sedieť (oba extrémy váš žilový systém preťažujú), prípadne zníženie hmotnosti. Pomôžu i voľnopredajné lieky- napríklad tobolky, ktoré zamedzia úniku vody stenami kapilár a tým znížia tvorbu opuchov. Na také doplnky stravy sa špecializuje hlavne značka Venoruton. Neublíži ani bylinný čaj na cievy, kde liečivé látky v bylinách podporujú funkčnosť cievnej sústavy.

Zabúdať by ste v žiadnom prípade nemali na podporu žilového toku tzv. kompresívnou metódou. Tá znižuje tlak na žilovú stenu a napomáha výtlaku vďaka elastickým bandážam, prípadne kompresívnym pančuchám. Ich výhoda je v tom, že pomáhajú, bez toho, aby vás obmedzovali.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

OK
Spracovávam