Cestovné potreby skladom

Chystáte sa na dovolenku i so svojim štvornohým miláčikom? Radi ho so sebou beriete na všetky výlety? Potom je veľmi dôležité, aby s vami cestoval v bezpečí. Pre vás i pre psíka potom bude jazda autom omnoho príjemnejšia. Pri cestovaní so psom je dôležité dodržiavatť niekoľko zásad. V žiadnej situácii by sa nemal na voľno pohybovať v aute a to ani pri krátkej jazde. Nielenže vám môže skočit do šoférovania, ale i v prípade malého nárazu mu hrozí vážne zranenie. Pri dlhom cestovaní je nutné robiť pravidelné pauzy, kedy sa psík vonku pretiahne. Na každú cestu si so sebou berte dostatok kŕmenia a predovšetkým misku a vodu.

Skladom

Cestovné potreby - detailný popis

Ako sa dá zabezpečiť pes v aute:

  • Lôžka - textilné deky poslúžia ako poťah pre zadné sedačky automobilu. Majú praktické pútka, vďaka ktorým ich pripevníte k sedačke. Lôžka, ktoré sa pripevnia na zadnú sedačku a uzavrú za prednú sedačku, nielen ochránia vnútrajšok auta pred ušpinením, ale tiež zamedzia voľnému pohybu psa po aute.
  • Pásy a postroje - bezpečnosť psa pri cestovaní v aute musíte zaistiť dokonca podľa zákona. Ideálne sú pásy a postroje pre psov, ktoré klasicky zacvaknete do bezpečnostného pásu v aute.
  • Mriežky do kufra - pokiaľ máte veľkého psa, ktorý cestuje v kufry vášho auta, zabezpečte si univerzálnu mriežku, ktorá poslúži k oddeleniu kufra a priestoru automobilu.

A čo ak váš psík nenesie cestovanie v aute príliš dobre? Začínajte pomaly - najprv ho vozte po krátkych trasách, postupne ho zvykajte na dlhšie cesty. Zo začiatku robte časté prestávky. Doporučujeme ho tiež pred cestou veľmi nekŕmiť. Ak psík cestu napriek tomu nezvláda, navštívte veterinára, ktorý vám poradí.

OK
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika