Afty v ústach
Kľúčová vlastnosť: ústne

Afty sú malé vriedky vyskytujúce sa kdekoľvek v ústnej dutine. Nech sa už vyskytnú na jazyku, v hrdle, na mandliach alebo v ústach, vždy nám spôsobujú nepríjemný pocit rezania a pálenia, najmä pri jedle alebo pití. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete niečo viac o príčinách ich vzniku.

Ústne
 • ALOCLAIR® gél na afty 8 ml Zdravotnícka pomôcka

  Skladom

  Trápi vás boláky v puse, ktoré bolí a páli? Máme pre Vás riešenie. ALOCLAIR® - Rýchla úľava od bolesti spôsobenej afty.

  5,79 € 5,29 € -9 %

  5,29
 • CANNADERM Cannadent regeneračné sérum na afty a opary 5 ml

  Skladom

  STOP aftami, oparom, zápalom ďasien, parodontóze. Silne regeneračný rastlinný preparát.

  9,99 €

  9,99
 • ALOCLAIR® ústná voda na afty 120 ml Zdravotnícka pomôcka

  Skladom

  ALOCLAIR® Ústna voda je gélový roztok určený na použitie na afty, otlaky po protézach alebo strojčekoch a iných poraneniach v ústach.

  7,44 € 6,59 € -11 %

  6,59
 • LIPS Gel na afty 10 ml

  Skladom

  LIPS gél je aktívny kozmetika, ktorá chráni a pomáha udržiavať v dobrom stave ústnej sliznice. Prípravok sa odporúča najmä pri bolestivých odreninách a epiteliálnych léziách sliznice dutiny ústnej, spôsobených zubnými náhradami a ortodontickými aparáty.

  2,39 €

  2,39
 • Arnika masážny roztok na ďasná 50ml

  Skladom

  ARNIKA® RASTLINNÝ MASÁŽNY ROZTOK K OŠETRENIE ďasien. Jedná sa o vynikajúci prostriedok v boji proti zápalu ďasien, paradentóze, alebo v prípade infekcie v ústach a pri vzniku áft.

  2,49 €

  2,49

Afty v ústach - detailný popis

Ako príčiny vzniku aftov môžeme označiť mnoho faktorov. Najčastejšie za nimi stojí nedostatočný prísun vitamínov a s ním spojená oslabená imunita. Ďalšími zásadnými faktormi pre vznik aftov sú stresové situácie, mechanické poškodenie niektorých z častí ústnej dutiny alebo nosenia rovnátok a zubných protéz. Najčastejšie sa afty vyskytujú u detí a mladých osôb. Najmä u detí je vhodné zistiť ich výskyt v ústach alebo v krku čo najskôr. U dieťaťa môžu totiž spôsobiť nechutenstvo a v extrémnych prípadoch až dehydratáciu.

Aby sme sa vyhli hľadaniu odpovedi na otázku "Ako liečiť afty?", je vhodné posilňovať obranyschopnosť nášho organizmu. Predovšetkým sa potom jedná o vitamíny C a B. Samozrejme i dôkladná ústna hygiena má zásadný vplyv na ich tvorbu. Pokiaľ sa už však afty v ústach alebo na inej časti ústnej dutiny vyskytli, je potreba siahnuť po niektorom z účinných prostriedkov určených na ich odstránenie. Máme pre vás k dispozícii veľmi kvalitné spreje, gély a maste, ale tiež tekuté Urgo náplaste na ošetrenie postihnutých miest.

Aj keď afty nie sú nebezpečným ochorením, dokážu nám poriadne skomplikovať bežný život. Je dobré v prípade ich častého výskytu v ústach navštíviť ošetrujúceho lekára.

SUKL

OK
Spracovávam