Afty v ústach
Určené na: prevencia zubného kazu

Afty sú malé vriedky vyskytujúce sa kdekoľvek v ústnej dutine. Nech sa už vyskytnú na jazyku, v hrdle, na mandliach alebo v ústach, vždy nám spôsobujú nepríjemný pocit rezania a pálenia, najmä pri jedle alebo pití. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete niečo viac o príčinách ich vzniku.

Prevencia zubného kazu
 • ALOCLAIR® ústná voda na afty 120 ml Zdravotnícka pomôcka

  ALOCLAIR® ústná voda na afty 120 ml

  Akcia

  Skladom už iba 3 - 5 kusy

  ALOCLAIR® Ústna voda je gélový roztok určený na použitie na afty, otlaky po protézach alebo strojčekoch a iných poraneniach v ústach.

  7,44 € 6,29 € -15 %

  6,29

Afty v ústach - detailný popis

Ako príčiny vzniku aftov môžeme označiť mnoho faktorov. Najčastejšie za nimi stojí nedostatočný prísun vitamínov a s ním spojená oslabená imunita. Ďalšími zásadnými faktormi pre vznik aftov sú stresové situácie, mechanické poškodenie niektorých z častí ústnej dutiny alebo nosenia rovnátok a zubných protéz. Najčastejšie sa afty vyskytujú u detí a mladých osôb. Najmä u detí je vhodné zistiť ich výskyt v ústach alebo v krku čo najskôr. U dieťaťa môžu totiž spôsobiť nechutenstvo a v extrémnych prípadoch až dehydratáciu.

Aby sme sa vyhli hľadaniu odpovedi na otázku "Ako liečiť afty?", je vhodné posilňovať obranyschopnosť nášho organizmu. Predovšetkým sa potom jedná o vitamíny C a B. Samozrejme i dôkladná ústna hygiena má zásadný vplyv na ich tvorbu. Pokiaľ sa už však afty v ústach alebo na inej časti ústnej dutiny vyskytli, je potreba siahnuť po niektorom z účinných prostriedkov určených na ich odstránenie. Máme pre vás k dispozícii veľmi kvalitné spreje, gély a maste, ale tiež tekuté Urgo náplaste na ošetrenie postihnutých miest.

Aj keď afty nie sú nebezpečným ochorením, dokážu nám poriadne skomplikovať bežný život. Je dobré v prípade ich častého výskytu v ústach navštíviť ošetrujúceho lekára.

OK
Spracovávam